Відповіді на запитання.
- Що таке дружня компанія підлітків?
- Назви ознаки небезпечної компанії.
- Назви ознаки, що характеризують недружню компанію.
- Чим важливе спілкування підлітків в компаніях?
- Як визначити, чи безпечною буде для тебе компанія, у яку запросили?
- Якими можуть бути наслідки, якщо потрапиш до небезпечної компанії?
Вправа «Поділись емоціями»
«Коли моїдрузіігнорують мене, я відчуваю…»
«Коли моїдрузіпіклуються про мене, я відчуваю…
ДОДАТОК
МОЛОДІЖНІ СУБКУЛЬТУРИ
Емо
Емо (від англ. етоtіопаl — емоційний) — молодіжна субкультура, яку створили прибічникиоднойменногомузичного жанру.
Це одна з найпоширеніших субкультур серед підлітків 13-18 років (хочаінодітрапляються й значностаршіприхильники). Головне для представниківемо — емоції. І вони черпаютьїхзвідусіль — ізмузики, книг, кіно.
Носятьзазвичайчорно-рожевийодяг, кеди, часто стрижутьволосся й залишаютьдовгучубрину, щозакриваєпів-обличчя. Волосся й нігтінерідкофарбують у чорнийколір. Хлопцівдягаютьвузькіштанці з низьким поясом й вузькі майки з назвами рок-гуртів, ременііз заклепками. Люблятьобвішуватися значками з героями американськихмультфільмів і фенечками, полюбляютьпірсинг, татуювання. Мета їхньогоодягу — стертирізницюміж хлопцем і дівчиною. Справжнійемо не палить та не вживає алкоголь і наркотики, не береучасті у безладнихстатевихзв’язках, не зраджуєсвоїхідеалів.
Емодужечутливі, емоційні, вонипротестуютьпроти «сірого, буденного» життя. Інодіцей протест може бути небезпечним для самих представниківцієїсубкультури, оскількимаєсаморуйнівний характер.
ДосліджуючиІнтернет-сайтиемо, іноді можна побачити пропаганду самогубства як протест існуючому стану суспільства, як викликдорослим. Загрозаполягає в тому, щоцісайтистають особливо небезпечними для підлітків через віковіособливості, щохарактеризуютьсященесформованимсвітоглядом, підвищеноювразливістюпсихіки. Цепризводить до негативного сприйняттясвіту, усвідомленнясамогубства як єдиногозасобусамовираження.
Хіпі
Хіпі — американськиймолодіжнийрух, щоз’явився в середині 60-х років XX ст. та перетворився на субкультуру, став одним ізсимволівсвоєїепохи. Деколиїхназивали «дітиквітів».
Хіпі — любителімузики, вегетаріанства й проповідникилюбові як вищогосенсуіснуваннялюдства.
Одягхіпізазвичайстворений з виключноприроднихматеріалів, оскількивикористанняштучнихматеріалів, на думку хіпі, перешкоджаєєднанню з природою. Головними атрибутами булипов’язкахіпі, фенечки, зроблені з бісеру, макраме. Також дівчата-хіпі носили сумочки, зроблені з конопель.
Крім того, будь-якийповажаючий себе представниксубкультури повинен бувмати при собі знак хіпі — пацифік, щосимволізуєрух за ядернероззброєння.
У стиліцієїсубкультури і сьогоднівдягаються люди творчихпрофесій: музиканти, художники, скульптори.
Панки
Панк, панки (від англ. риnк — негарний, поганий) — молодіжна субкультура, щовиникла в кінці 1960-х — на початку 1970-х років у Великобританії, СІЛА, Канаді таАвстралії. Характернимиособливостями є критичнеставлення до суспільства й політики.
Із панк-роком тіснопов’язанеім’явідомогоамериканського художника ЕндіУорхола.Панкивідрізняютьсястрокатим, епатажниміміджем. Вонифарбуютьволосся в яскравінеприроднікольори, начісують і фіксуютьїх лаком, гелем або пивом, щоб вони стояли сторчма. У 1980-х у панківстаємодноюзачіска «ірокез». Носятьрваніджинси, заправлені у важкі черевики (Бг.Магіепз) І кеди (Сопуєгзє). Деякіпопередньовимочуютьджинси в розчинівибілювача, щобз’явилисярудіплями.
Куртка-«косуха» булаперейнята як рок-н-рольний атрибут із 1950-х, коли мотоцикл і рок-н-рол булиневід’ємними символами свободиособистості.
В одязіпереважає стиль «Беасі», тобто «мертвий стиль». Панки наносять черепа й знаки на одяг і аксесуари. Також панки носятьрізніатрибутирокерських субкультур: нашийники, напульсники, браслети (переважношкіряні, із шипами, наклепками, ланцюгами) тощо.
Готи
Готи (від англ. gothіс — варварський, грубий) — суб-культура, щозародиласянаприкінці 70-х років XX століття у Великобританіїнаоснові панк-руху. Готична субкультура доситьрізноманітна й неоднорідна, однак для всіхїїпредставниківтієючиіншоюміроюхарактерніспецифічнийімідж та інтерес до готичноїмузики. Відпочатку будучи молодіжною, ниніця субкультура представлена шанувальникамивікомвід 14 до 45 років і старшими.
Розвиток готичноїсубкультурибувтіснопов’язаний з еволюцієюмузичного жанру готичний рок.
Сьогодніготична субкультура поширенапереважно в Європі й ПівнічнійАмериці, меншоюмірою — в Азії й Австралії. Вона маєрозвиненусоціальну та інформаційнуінфраструктуру — видаютьсятематичніжурнали, підтримуютьсясайти, регулярно проводятьсяготичнімузичніфестивалі.
Основнимискладовимисубкультури є готична мода та готичнамузика. Готична мода дужерізноманітна і поєднує низку специфічнихнапрямків, протезагальними рисами для більшості з них є домінуваннячорногокольору в одязі, специфічна атрибутика й особливиймакіяж. До готичноїмузикизазвичайвідносятьготичний рок, дет-рок і дарк-вейв, хоча також включаютьдеякіпохідніжанри, наприкладготичний метал. На розвиток готики вплинулипевнілітературні твори й кінострічки, а пізнішевжеелементисубкультурноїестетики почали проникати в масовемистецтво. Особливо тісноготична культура пов’язана з вампірською тематикою.
Готична субкультура постійнонаражається на критику з різнихпозицій. У засобахмасової інформації найчастішетиражуєтьсяспотворений, негативний образ готів. Із боку консервативнихверствсуспільства й релігійнихорганізації! на адресу готівлунаютьрізноманітнізвинувачення, які частіше не відповідаютьдійсності. Незважаючина те, щоготи в цілому негативно ставляться до сучасногосуспільства, вони здатніуспішно в ньогоінтегруватися.
Рокери
Термін «рокери» (як і субкультура) з’явився в 1960-му році на територіїАнглії. Спочаткувінзастосовувався до молоді, яка їздила на мотоциклах. Рух рокерів почав формуватися, коли стиль рок-н-рол набирав обертів, особливо завдяки легендарному виконавцюЕлвісуПреслі. Іміджсубкультурирокеривідрізняєтьсяпрактичністю і майже без зміндійшов до наших днів. Вони носять «косухи» — шкіряні куртки, прикрашені різними нашивками, залізними кнопками та іншою атрибутикою. Цейнапрямок дав розвиток такому руху, як байкери.
Байкери (від англ. Bike — мотоцикл) — члени мотоклубу, прихильники мотоциклу не просто як засобупересування, а як невід’ємноїчастинипевного стилю життя, життєвихцінностей та кодексу правил. Кожний байкер є мотоциклістом, але не коженвласникдвоколісноїтехніки може бути віднесений до числа байкерів.
ПЕРЕГЛЯД ПРЕЗЕНТАЦІЇ
|